בס"ד

בס"ד

ניקוי ספות שטיחים וריפודים

ניקוי שטיחים בבית הלקוח

ניקוי שטיחים בבית הלקוח

ניקוי שטיחים בבית הוא שירות מקצועי ונהדר, ישנן חברות שיעדיפו לאסוף את השטיחים שלכם ולבצע חידוש שטיחים במפעל של החברה. בעוד שהשירות הזה נותן תוצאות מצוינות, הוא לא מתאים לכל אחד. אז כמה עולה לנקות שטיח לבד בבית? האם החסכון משתלם?

המומחים של חברת טל קלין, חברת ניקוי ספות ושטיחים מקצועית, מסבירים על ההבדל בין ניקוי שטיחים ביתי לבין ניקוי שטיחים מקצועי.

חידוש שטיחים
חידוש שטיחים

ניקוי שטיחים בבית הלקוח

ניקוי שטיחים הוא פעולה שגרתית. לרוב, אנחנו מנקים את השטיח באופן שטחי אחת למספר שבועות. אך מה קורה כאשר השטיח מתלכלך בכתמי דיו, או כתם קשה יותר? מה קורה כאשר עולה צורך עבור ניקוי שטיחים מקצועי יותר? ובכלל – מה הדרך הכי טובה לשמור על השטיחים נקיים, ובאילו חומרים לא כדאי להשתמש כדי לנקות את השטיח?

אחת לתקופה אנחנו נדרשים לנקות את השטיח שלנו. לבעלי כלבים וחתולים התופעה מוכרת במיוחד, אך גם להולכים על שתיים היא לא זרה. שערות, חול וקרדית האבק הם פריטים שאוהבים להיצמד לשטיח שלנו ונשארים שם.

ניקוי שטיחים ביתי

השטיחים הסינתטיים הם השטיחים הנפוצים ביותר כיום. סיבי השטיח עשויים לרוב פוליאסטר, פולי אריתן או חומרים סינתטיים אחרים, ומצופים בחומרים מרחיקי לחות ולכלוך. השטיחים הסינתטיים מגיעים במגוון סגנונות (שטיחי שאגי, שערות קצרות ועוד), ומיוצרים תמיד בעבודת מכונה.

מכל הסיבות האלו, השטיחים הסינתטיים נחשבים לעמידים וזולים יותר משטיחים העשויים סיבים טבעיים, וגם קלים יותר לניקוי.

שטיחים העשויים מסיבים טבעיים הם בדרך כלל שטיחי צמר, משי או כותנה (קיימים גם שטיחים המשולבים צמר ומשי). השטיחים הטבעיים מיוצרים בעבודת יד או מכונה, ונחשבים ליקרים משמעותית משטיחים סינתטיים.

גם השטיחים העשויים סיבים טבעיים מגיעים במגוון סגנונות עשיר – שטיחים פרסיים, סיניים, בלגיים או אפגניים המאופיינים בדוגמאות אוריינטליות או מקוריות אחרות.

הניקוי של השטיחים הטבעיים אמור להתבצע בצורה עדינה יותר, שתשמור על הסיבים (לרוב שטיחי משי וויסקוזה דורשים התעסקות עדינה יותר, כמו ניקוי יבש). גם שטיחי הכותנה נחשבים לשטיחים עדינים למדי, אך הם לא כל כך נפוצים.

מה זה חידוש שטיחים

באופן כללי, לכל בעל מקצוע יש את השיטה המיוחדת שלו. חלק מהשיטות של ניקוי שטיחים הן ביתיות יותר, וחלקן תעשייתיות. אך בדרך כלל, כל השיטות לניקוי שטיחים אמורות לכלול את השלבים הבאים:

  • הסרה של הלכלוך היבש – בכל שטיח נמצאת כמות גדולה של חול ואבק, שחודרים אל תוך השטיח. הדרך להסיר אותם היא באמצעות שאיבה של השטיח או מכונות מיוחדות הקיימות במפעלים לניקוי שטיחים.
  • הזרקה של מים וחומרי ניקוי – בין אם זה נעשה במכונות מיוחדות או באופן ידני, השלב ה”רטוב” של ניקוי השטיח כולל הזרקה בלחץ גבוה של חומרי הניקוי.
  • קרצוף השטיח – על ידי מברשת או באמצעות מכונות עם מברשות מסתובבות.
  • שאיבת השטיח – או סחיטה והשהייה בחדר ייבוש, בשיטות התעשייתיות.

כמובן שכשמדובר בשטיחים עדינים יותר, חוסכים בשיטות החזקות עבור חידוש השטיחים, ומסתפקים בהזרקת חומרי הניקוי ושאיבה שלהם.

כמה עולה לנקות שטיח

כמה עולה לנקות שטיח בבית

צריך להדגיש – כל סוגי השטיחים ניתנים לניקוי, אך יש מספר סייגים:

  1. לא כל כתם ניתן להסרה ברמת הניקוי הביתי. כתמים שקשורים לשמן תעשייתי, דבקים תעשייתיים וכתמים נוספים יכולים להיות קשים במיוחד, ודורשים טיפול מקצועי. בדומה, למשל, לתהליך של ניקוי ספות בד, גם בניקוי שטיח ככל שהכתם מורכב יותר הוא דורש טיפול מקצועי.
  2. תהליך הניקוי של סוגי השטיחים השונים משתנה גם הוא. בשטיחים ארוגים בעבודת יד, או עשויים מסיבים טבעיים תהליך הניקוי צריך להיות עדין הרבה יותר.
  3. כתמים שונים יגיבו בצורה שונה על סוגי השטיחים השונים. כתם דיו ישן, לדוגמא, יהיה הרבה יותר קשה לניקוי בשטיחים טבעיים מאשר בשטיחים סינתטיים. הסיבה העיקרית היא, שתהליך הניקוי של שטיחים טבעיים קשה ומורכב יותר.

ניקוי שטיחים בבית

ניקוי אבק – הדרך הפשוטה והשגרתית ביותר לנקות שטיח היא בשאיבה פשוטה. שטיחים צוברים הרבה לכלוך ואבק ולכן חשוב להקפיד לשאוב אותם אחת לכמה שבועות. במיוחד כאשר מדובר על ניקוי שטיחים מקיר לקיר.

ניקוי כתמים – הטעות הנפוצה ביותר בניקוי כתמים מהשטיח היא “למרוח את הכתם”. הדרך הנכונה לנקות שטיחים היא לספוח את הלכלוך ולספוג אותו. הדבר מקביל לתהליך ניקוי מזרון, כאשר המטרה היא לספוג את הכתם לפני שהוא מתפשט לשכבות העמוקות של השטיח.

ניקוי שטיחים ביתי מול ניקוי שטיחים מקצועי

האמת היא, בסופו של דבר שהעניין תלוי בהרבה מאד גורמים:

  • סוג השטיח – שטיחים בעלי אריגה מורכבת יותר יהיו קשים יותר לניקוי על ידי מי שאינו בעל מקצוע.,
  • החומר ממנו עשוי השטיח – כמו שכבר ציינו, שטיחים טבעיים יהיו קשים מאד לניקוי, במיוחד ללא ציוד מקצועי ייעודי לניקוי השטיח.
  • גודל השטיח – כן, הגודל כן קובע. שטיח מקיר לקיר יהיה קשה יותר לניקוי מאשר שטיח אמבטיה (כזה שאפשר פשוט לשים במכונת הכביסה ולכבס בתוכנית עדינה).

עיקבו אחרינו בעמוד הפייסבוק

ניקוי שטיחים בבית הלקוח לשירותך

השירותים שלנו

ניקוי ספות

ניקוי שטיחים בבית הלקוח הצעת מחיר

נגן וידאו
התקשר עכשיו