השטיח דהוי? ככה תחדשו אותו

כאשר אנו פורסים שטיחים על גבי המרצפות אנו נהנים ממראה מעוצב חמים וביתי בכול מרחב, בין אם מדובר במרחב שנועד למגורים, לבין אם מדובר במרחב עסקי, במשרד, חדר ישיבות, או כל חלל אחר. שטיחים שנוצרו לפני אלפי שנים על ידי בני אדם, נוצרים על ידי אריגה של חוטים בשיטות שונות וחכמות. מטרתן הראשונית של השטיחים, הייתה לספק מרבץ חמים עבור בני אדם, להם לא היה חשמל כדי לחמם את המרחבים בהם גרו. 

כיום לשטיחים יש תקפיד נוסף והוא לאפשר מראה נעים ומזמין של כל חדר או מבנה, בעוד שמלבד הרכות הנעימה של השטיח עליו אפשר לשבת בכיף – השטיח יוסיף המון צבע וחיים למרחבים מעוצבים. 

אבל מה עושים כאשר השטיח מלוכלך מוכתב מאובק ודהוי?

אחת השיטות שרבים נוקטים בהם היא ביצוע של ניקיון שטיחים באופן מקצועי. ניקוי כזה מתאים לשטיחים איכותיים שעלו לא מעט, או כאלה שמתכתבים בצורה הרמונית עם העיצוב, כמו גם כאלה להם ערך סנטימנטלי. חברות מקצועיות אשר מעניקות שירותי ניקוי שטיחים בתל אביב או בכל עיר אחרת. באופן נכון – ללא פגיעה בסיבי השטיח – ינקו שטיחים באמצעות כמה שלבים:

בשלב הראשון מבצעים המומחים שאיבה יסודית של השטיח. שאיבה כזאת מתבצעת בעזרת שואבים תעשייתיים, בהתאם לחומרים ולעדינות השערות של השטיח, בעוד שהיא נועדה לנקות אותו באופן יסודי מאבק. הניקיון נועד להוציא אבק כבד לכלוכים פירורים שערות ושאר לכלוכים וחיידקים מהשטיח. 

בשלב זה מבצעים המומחים ניקוי של השטיח על ידי ניעור. הניעור נעשה באמצעות שאיבת השטיח (אותה הזכרנו קודם) בשילוב חובטי שטיחים מקצועיים ותעשייתיים שנועדו להוציא את שכבת האבק מכול חלקיו של השטיח. שכבת האבק הראשונית השנייה ועד האחרונה יוצאת ונשאבת באמצעות חובטים ושואבים אבק של חברות ניקיון מקצועיות. 

בשלב השני מפזרים המומחים חומרי ניקוי ייעודיים שנועדו להחזיר את הצבע אשר דהה, כמו גם כדי לאפשר ניקיון מתקדם של הסיבים. בשלב השלישי והאחרון מברישים את השטיח מקרצפים אותו ושואבים את המים באמצעות מכשור מתקדם ליניקה סחיטה ושאיבה. התוצאות: שטיחים נקיים במראה חדש! 

איך אפשר לנקות שטיח לבד?

אם אתם קצרים בתקציב ולא מעוניינים לבצע ניקוי שטיחים עם חברות ניקיון מקצועיות – תוכלו לנסות לנקות לבד את הסיבים המלוכלכים מאבק וכתמים. כדי להתחיל יש לשאוב באופן יסודי את השטיח. לאחר מכן יש להחזיר את הסיבים חומרי ניקוי ייעודיים. לאחר שעתיים של המתנה (שימו לב להוראות השימוש של החומר שרכשתם) יש לשאוב בשנית את השטיח ולנסות לנקות כתמים על ידי שפשוף השטיח במקום המוכתם ובאמצעות אבקת סודה לשתייה מהולה במים. לאחר מכן יש לייבש את השטיח בשמש ורק לאחר ייבוש מוחלט להחזירו למקום. 

במידה והכתמים האבק והלכלוכים עמוקים וקשים מידי – מומלץ לבצע השוואת מחירים בין מספר חברות ניקיון ולבחור את מי שמקצועית ומאפשרת ניקוי שטיחים במחיר נוח. 

למידע נוסף השאירו פניה:

ערי שירות נוספות