בס"ד

בס"ד

ניקוי ספות שטיחים וריפודים

איך מנקים מזרון

איך מנקים מזרון

איך מנקים מזרון, אולי שאלת מיליון הדולר. האמת היא שכולנו רוצים שנת לילה טובה ואיכותית, ובשביל זה צריך מזרון נקי. אז איך לנקות כתמים ממזרן? לילד ברח באמצע לילה – איך לנקות מזרן מפיפי? איך לחדש את המזרן ולהשיב אותו לקדמותו?

המומחים של חברת טל קלין, המספקת שירותי ניקיון מקצועיים, עונים על השאלות הקשות (כן, כולל איך לנקות מזרון מפיפי).

בניקוי מזרונים, יש חשיבות לא רק למראה האסתטי – אלא גם לאיכות השינה הנובעת ממזרון נקי. יותר מאשר בניקוי ספות בד, ניקוי מזרונים הוא פונקציונאלי – מכיוון שהשינה על מזרן מלוכלך מגבירה תסמיני אלרגיה, ועשויה גם לפתח בעיות בריאותיות, אם המזרון שלכם מהווה מצע להתפתחות של חיידקים, בקטריות ושאר מזיקים.

מכל הסיבות האלה – חשוב במיוחד להקפיד על מזרן נקי, ולנקות אותו באופן מקצועי, עם חברת ניקיון המתמחה בניקוי מזרונים, אחת לחצי שנה עד שנה, בדומה לניקוי שטיחים. חשיבות ניקוי המזרן היא לא פחותה אם לא אף מוגברת – בתינוקות, פעוטות וילדים.

בשורה התחתונה, עוד לפני שאנחנו מתחילים בפריסת הטיפים והטכניקות לשמירה על מזרן נקי ביום יום – אנחנו ממליצים שלא לוותר על ניקוי מזרונים מקצועי ע”י צוות מיומן.

איך מנקים מזרון

איך מנקים מזרון

בין תאריכי הניקוי המקצועי – כך תנקו את המזרן שלכם באמצעים ביתיים, ותסירו ממנו כתמים.

בשונה מניקוי ריפודים ברכב או בבית או השטיח , המזרן בדרך כלל הוא עבה ובעל מספר שכבות של ספוג או בד. מפאת מבנהו, כתמים, שתן, שתייה שנשפכה עליו או אפילו כתמים של זיעה במהלך לילות הקיץ החמים – כל אלה “נשמרים” בין שכבות המזרן, וניקוי יסודי שלו יכלול שאיבה החוצה של אותם לכלוכים, מבין השכבות.

הדרך הבטוחה להבטיח שלכלוכים לא יגיעו לשכבות התחתונות של המזרן שלכם ויילכדו שם, היא לנקות את הכתמים מייד עם היווצרותם. שיטת ניקוי המזרן דומה לרוב לשיטות של ניקוי ספה מבד עם כמה דברים שיחודיים לניקוי מזרנים בלבד.

בשגרת הניקיונות והכביסות הביתית אנחנו מחליפים לא מעט את הסדינים, ויוצאים מנקודת הנחה שבזה טיפלנו בניקיון המיטה. אבל בואו נודה על האמת :המזרון הוא אחד הפריטים המלוכלכים בבית. על המזרון עצמו יש מיליוני קרדיות אבק, הניזונות מתאי העור הרבים אותם אנו משילים מדי יום ולילה וגורמות לאלרגיות, פריחות וקשיי נשימה.

איך לנקות כתמים ממזרן

לפני שאתם זורקים את המזרון בזעזוע ועוברים לשינה בעמידה, הנה כמה טיפים והנחיות לניקיון יסודי שבהחלט ימזער נזקים. אגב, המומחים שלנו ממליצים על ניקיון שכזה לפחות פעמיים בשנה, לצד טיפול מידי בכתמים נקודתיים. אז… איך מנקים מזרון?

טיפ ראשון – כביסה בחום גבוה

כבסו את המצעים ואת מגן המזרון בטמפרטורה הגבוהה ביותר המומלצת על פי הוראות היצרן, וייבשו במייבש כביסה על חום גבוה או בשמש ישירה. אם אין לכם מגן מזרון, זה הזמן לרכוש אחד.

טיפ שני – שגרת שאיבות

מרבית שואבי האבק מגיעים עם תוסף לרהיטים. התחילו בחלק העליון של המזרון ועברו על כולו מספר פעמים ומכל כיוון אפשרי, תוך תשומת לב לשקעים, לתפרים ולקפלים.

טיפ שלישי – ניקוי מיטת תינוק

השתמשו בנוזל כביסה היפו אלרגי, בריכוז של שתי כפות לכוס, הברישו את חומר הניקוי הביתי באזורי הכתם ודאגו לייבוש מלא של המזרן לפני חזרתו לשימוש. השימוש בחומר היפר אלרגי יבטיח שחומרי הניקוי עצמם לא יצרו גירויים אלרגיים שהם נפוצים יותר אצל פעוטות ותינוקות.

איך לנקות מזרון מפיפי

איך לנקות כתמים ממזרן – איך לנקות מזרן מפיפי

במרבית המקרים, ניקוי המשטח העליון של המזרן הוא יעיל מאוד, גם בשימוש בדטרגנטים ביתיים, כמו אבקת כביסה או ג’ל לניקוי כביסה. אז נתחיל ממה לא עושים. הנה כמה שגיאות נפוצות – שמומלץ בחום להימנע מהן, על מנת לשמור את המזרון נקי.

מה לא עושים?

אל תרטיבו את המזרן – רטיבות שנספגת בשכבות העמוקות של המזרן תפתח ללא ספק עובש או פטריות, שלא נעים לישון עליהן. הרטיבו את המזרן רק בכמות המועטה ביותר הנדרשת, ודאגו לייבוש מלא של המזרן, גם בלחיצה חזקה, לפני שאתם חוזרים לישון עליו.

אל תשתמשו בחומרי ניקוי אגרסיביים המכילים מעל 5% של חמצן פעיל – כמו אקונומיקה, כלור, וכדומה. בהמשך – נפרט בנוגע למספר טכניקות ביתיות לניקוי יעיל של המזרן, עם חומרי ניקוי שנמצאים בכל בית.

אם אתם מנקים את המזרן בחומרי ניקוי שריחם אינטנסיבי – הקפידו להסיר היטב את חומרי הניקוי, לייבש ולהסיר ריחות מאזור הניקוי במזרן טרם תחזירו את המזרן לשימוש, על מנת שלא תסבלו מריח חומרי ניקוי בשנתכם.

אל תתפשרו על ניקוי השכבה החיצונית של המזרן – אם המזרן נרטב, היו בטוחים שהחומר המלכלך חדר גם לשכבות התחתונות של המזרן. במקרים כאלה – מומלץ לוותר על הניקוי הביתי, ולפנות לניקוי מקצועי.

איך לנקות מזרן מפיפי

איך לנקות מזרון מפיפי

הטיפים הבאים מתאימים לניקוי כתמי שתן, דם, וכתמים ביולוגיים אחרים שהשאיר הילד (או הכלב, או החתול) על המזרן. קחו בחשבון שהטיפים מתאימים לזמן שמיד אחרי שנוצר הכתם, ועשויים שלא לעבוד על כתמים בני יום ומעלה:

  • ערבבו כמות של חומץ לבן או חומץ טבעי בכמות זהה של מים חמימים (לתערובת של 1:1), טפחו בעדינות על האזור המוכתם תוך שאתם מקפידים שלא להרטיב את המזרן יתר על המידה.
  • אם הכתם בולט או לא מאוד חדש – אפשרו השריה וספיגה של תמיסת הניקוי למשך כעשר דקות.
  • הברישו בעדינות – אפשר אפילו עם מברשת שיניים שכבר, כמובן, לא תשתמשו בה, את אזור הכתם.
  • באמצעות מטלית נקייה ויבשה – ספגו לחלוטין את הרטיבות, וייבשו את המזרן לחלוטי (בשמש, או באמצעות שואב אבק הפועל גם על נוזלים, או באמצעות מייבש שיער, וכדומה).

רק כאשר המזרן יבש לחלוטין – החזירו אותו לשימוש.

טיפ נוסף קטן מהמומחים שלנו

אלא אם מצוין על המזרון אחרת, כדאי להפוך (מלמעלה למטה) ולסובב (ראש לרגליים) את המזרון פעמיים בשנה. לאחר הפיכת המזרון מומלץ להעביר את הצד השני תהליך ניקוי מזרון באופן זהה. ללא קשר לשאלת הניקיון, מומלץ לסובב את המזרון על מנת לאפשר לאורך הזמן פיזור משקל מאוזן ואחיד.

איך מנקים מזרון לשירותך

Call Now Button
נגן וידאו
ניקוי ספות

חזרו אלי עם המבצע!